Comarch ERP Optima

 

Comarch ERP Optima to program stworzony dla małych i średnich firm z każdej branży. Składa się ze zintegrowanych (pracujących na jednej bazie danych) aplikacji-modułów obsługujących różne obszary działalności przedsiębiorstwa. System użytkowany jest przez ponad 50 tys. Klientów, co klasyfikuje Comarch ERP Optima jako jeden z najchętniej wybieranych programów do obsługi małych i średnich firm.

 

Comarch ERP Optima - moduły

 

 

Pobierz demo Comarch ERP Optima, najlepszy program dla firm, łatwy w obsłudze i zgodny z przepisami

 

 


 

Pakiety promocyjne:

 

Pakiety Comarch ERP Optima linii START to modułowe rozwiązania do zarządzania dla małych firm. Nasza oferta jest wyjątkowa na rynku oprogramowania: pakiety same w sobie stanowią osobny produkt skierowany do pewnej grupy odbiorców, natomiast dzięki możliwości rozszerzenia ich o dodatkowe moduły Comarch ERP Optima, mogą ewoluować i rosnąć razem z firmą.

 

Comarch ERP Optima - promocja na start

 

 

Założyłeś firmę w przeciągu ostatnich 6 miesięcy? Szukasz systemu informatycznego w przystępnej cenie do zarządzania firmą i księgowości? Potrzebujesz oprogramowania, które elastycznie dopasuje się do potrzeb twojej firmy?

 

Skorzystaj z 10% upustu na zakup programu Comarch ERP Optima - zwiększ swoją konkurencyjność i zaoszczędź!

 

Promocja przeznaczona jest dla nowopowstałych firm, zarejestrowanych w KRS lub Ewidencji Działalności Gospodarczej w przeciągu ostatnich 6 miesięcy, które po raz pierwszy decydują się na zakup oprogramowania Comarch ERP Optima. Promocji nie można łączyć z innymi.

 

Zobacz cennik >>

 


 

Funkcje programu:

 

Fakturowanie

 

Comarch ERP Optima Faktury to narzędzie, dzięki któremu w prosty i intuicyjny sposób możliwe jest wystawienie: faktury sprzedaży (dla podmiotów gospodarczych i osób fizycznych), faktury zakupu, faktury korygującej i Pro Forma, faktury zaliczkowej, oraz paragonu.

 

 

Kasa/Bank

 

Moduł Comarch ERP Optima Kasa/Bank umożliwia uzyskanie informacji na temat kondycji finansowej firmy, rzeczywistych źródeł uzyskiwanych przychodów, a także ponoszonych kosztów, czy też stanu bieżących należności i zobowiązań. Moduł Kasa/Bank zawiera kompletne dane o ruchu środków pieniężnych w przedsiębiorstwie w postaci bieżących analiz wpływów i wydatków oraz precyzyjnych prognoz przepływu środków pieniężnych.

 

 

Handel z magazynem  (Sprzedaż w Internecie/Serwis/CRM)

 

Comarch ERP Optima Handel został stworzony do pomocy w fakturowaniu i obsłudze magazynu. Automatyzacja tworzenia dokumentów handlowo-magazynowych usprawnia pracę firmy i pozwala na efektywniejsze jej działanie.

 

 

Detal

 

Comarch ERP Optima Detal to specjalnie zaprojektowana aplikacja, obsługująca szybką sprzedaż detaliczną. Jest ściśle powiązana z Comarch ERP Optima i ma na celu maksymalne uproszczenie pracy sprzedawców. Łatwa obsługa, współpraca z ekranami dotykowymi oraz niezwykle czytelny interfejs czyni z Comarch ERP Optima Detal doskonałe narzędzie do pracy w każdym sklepie.

 

 

CRM

 

Comarch ERP Optima CRM to moduł, dzięki któremu można rejestrować kontakty z klientami. Można również wprowadzać zadania, jakie powinni wykonać poszczególni pracownicy w związku z obsługą klientów. Znacznym ułatwieniem jest możliwość wprowadzenia zadania głównego i powiązanych z nim zadań szczegółowych, a także wystawianie faktur cyklicznych.

 

 

Serwis

 

Comarch ERP Optima Serwis dedykowany jest firmom zajmującym się działalnością serwisową. Umożliwia on: obsługę zleceń firm serwisowych, harmonogramowanie zadań, automatyczne fakturowanie zleceń, rejestrowanie urządzeń serwisowanych.

 

 

Sklep internetowy

 

Comarch ERP e-Sklep to kompletne oprogramowanie do prowadzenia własnego sklepu internetowego. e-Sklep wyróżnia: pełna integracja z Comarch ERP Optima, automatyczna synchronizacja stanów magazynowych, zamówień oraz towarów, integracja z serwisem aukcyjnym Allegro, internetowa galerią handlową wszystko.pl, porównywarkami cen oraz serwisami płatności online, sprzedaż równolegle poprzez najpopularniejszy portal społecznościowy Facebook, statystyki i dokładne raporty sprzedażowe, skuteczne pozycjonowanie w Google.

 

 

Internetowa galeria handlowa wszystko.pl

 

Portal w formie internetowej galerii handlowej, do której towary może wystawić każdy użytkownik Comarch ERP Optima, nawet jeśli nie posiada sklepu internetowego i nigdy wcześniej nie sprzedawał swoich produktów w sieci. Sprzedaż i promocja na wszystko.pl są bezpłatne, dlatego to najlepszy sposób na rozpoczęcie sprzedaży w sieci.

 

 

Mobilny sprzedawca

 

Comarch ERP Mobile Sprzedaż to sprawna obsługa klienta dzięki historii podpowiedzi dotychczasowych transakcji, aktualnych promocji i rabatów, dostępności towarów, zobowiązań lub należności,możliwość wydruku na miejscu u klienta dokumentów (np. faktury lub przyjęcia gotówki za towar).

 

 

Księgowość, Kadry i Płace

 

Comarch ERP Optima obsługuje wszystkie formy księgowości od ryczałtu i książki przychodów i rozchodów, aż po pełną księgowość. Dla firm, które chcą kompleksowo obsłużyć wszystkie rozliczenia przygotowaliśmy rozwiązania dla środków trwałych i rozliczeń z pracownikami.

 

 

Książka Przychodów i Rozchodów oraz ryczałt

 

Comarch ERP Optima Księga Podatkowa obejmuje łatwą obsługę księgową firmy oraz rozliczenia z Urzędem Skarbowym na podstawie Księgi Przychodów i Rozchodów. Moduł jest zawsze zgodny z aktualnymi przepisami.

 

 

Pełna księgowość

 

Comarch ERP Optima Księga Handlowa to moduł pozwalający na obsługę pełnej księgowości zgodnie z Ustawą o Rachunkowości. Jego podstawowym atutem jest usprawnienie pracy dzięki automatyzacji procesu księgowania, ewidencjonowania VAT-u oraz możliwości wydruków i przesyłania elektronicznych deklaracji.

 

 

Środki trwałe

 

Comarch ERP Optima Środki trwałe pozwala na prowadzenie ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych. Dzięki modułowi możliwe jest tworzenie planów amortyzacji, automatyczne księgowanie odpisów amortyzacyjnych, rejestrowanie historii środka trwałego.

 

 

Kadry i Płace

 

Comarch ERP Optima Kadry i Płace umożliwia firmie prowadzenie pełnej obsługi kadrowopłacowej. Zapewnia pracę zawsze zgodną z aktualnymi przepisami oraz: współpracuje z programem Płatnik, nalicza i drukuje deklaracje podatkowe, wylicza składki ZUS i deklaracje, zapewnia obsługę korekt list płac, umożliwia wysyłanie e-deklaracji do US.

 

 

Comarch ERP e-Pracownik

 

Comarch ERP e-Pracownik to nowa aplikacja Comarch do zarządzania czasem pracy i urlopami, współpracująca z modułem Płace i Kadry zarówno w Comarch ERP Optima, jak i Comarch ERP XL. Daje możliwość zgłaszania nieobecności, ustalania planów pracy oraz odnotowywania rzeczywiście przepracowanego czasu. Dużą zaletą jest prosty i funkcjonalny interfejs aplikacji, który dynamicznie dostosowuje się do ekranu komputera, laptopa, tabletu czy smartfona.

 

 


 

Opis wybranych modułów:

 

 

NOWOŚĆ Integracja z firmami kurierskimi poprzez portal Sendit.pl

 

Dzięki integracji Comarch ERP Optima z platformą wysyłkową Sendit.pl można łatwo i szybko zlecić przewoźnikom dostarczenie przesyłek. Sendit.pl jest platformą łączącą systemy z firmami kurierskimi. Stanowi alternatywę dla pojedynczych umów z firmami przesyłkowymi. Przejmując negocjacje z przewoźnikiem, Sendit zamieszcza w swej ofercie propozycje najkorzystniejsze dla Klienta. Dodatkowo dzięki umowie Comarch z Sendit Klienci otrzymają indywidualne, wynegocjowane dla użytkowników Comarch ERP Optima ceny na przesyłki.

 

Cechy charakterystyczne serwisu to szybka i wygodna wycena przesyłek kurierskich, zamówienia składane u wybranego dostawcy oraz śledzenie statusu przesyłki. Integracja Comarch ERP Optima z Sendit.pl daje Klientom samej aplikacji jak i systemu Comarch ERP e-Sklep możliwość składania zleceń przesyłki bezpośrednio z programu bez przechodzenia przez serwis Sendit. Dane zgromadzone w systemie dotyczące wysyłającego jak i odbierającego uzupełniane są automatycznie, dlatego czas zamówienia przesyłki zostanie skrócony, a cały proces uproszczony. Określenie parametrów przesyłki, ilości, gabarytów jest realizowane z poziomu Comarch ERP Optima. Zlecenie odbioru przesyłki oraz listy przewozowe generowane przez kurierów mogą być od razu drukowane. Możliwe jest również śledzenie stanu przesyłki.

 

 

Comarch ERP Optima Business Intelligence (BI)

 

Dzięki coraz większej ilości danych pochodzących z działalności firmy, dostarczających bardziej szczegółowych wiadomości o poszczególnych konsumentach, wprowadzania nowych kanałów sprzedaży czy rozszerzaniu asortymentu, firmy mają prawdziwe góry informacji do przekopania, jeśli chcą odkryć, co tak naprawdę zwiększa sprzedaż. Dla firm o małej lub średniej wielkości używanie arkuszy Excela do informowania o strategicznych decyzjach biznesowych nie jest już wystarczające.

 

Rozwiązaniem dla tej sytuacji jest Comarch ERP Optima Analizy Business Intelligence - intuicyjne narzędzie służące do budowania raportów i analiz na bazie informacji wprowadzonych do programu Comarch ERP Optima.

 

Moduł Comarch ERP Optima Analizy BI powstał z myślą o właścicielach i osobach zarządzających małymi i średnimi firmami. Dostarcza on informacji niezbędnej do monitorowania i zarządzania przedsiębiorstwem. Dzięki umożliwieniu analizowania i porównywania danych w Comarch ERP Optima Analizy BI nie trzeba czekać na powstające często długo raporty i można działać znacznie efektywniej.

 

 

 

Zarządzanie zdalne

 

Moduł ERP Optima Pulpit Menadżera to narzędzie, dzięki któremu kadra kierownicza lub właściciel przedsiębiorstwa, z każdego miejsca na świecie, ma dostęp do danych finansowych, kadrowych, handlowych i wielu innych o swojej firmie, poprzez przeglądarkę internetową.

 

 

 

Internetowa Wymiana Dokumentów

 

Internetowa Wymiana Dokumentów (IWD) to mechanizm, który zapewnia bezpieczne przesyłanie dokumentów pomiędzy dwoma niezależnymi instalacjami Comarch ERP Optima. Poprzez zastosowanie serwera wymiany danych Comarch, jako pośrednika komunikacyjnego, przesyłane dane są odpowiednio szyfrowane, co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa przesyłania, uniemożliwiając jednocześnie nieautoryzowane usuwanie danych z serwera oraz wysyłanie na serwer.

Script logo